سیپ ترانک چیست
امیر کاردان
/ دسته ها: ویپ

سیپ ترانک چیست

سیپ ترانک چیست ؟

سیپ ترانک sip trunk چیست ؟

سیپ ترانک چه کاری انجام می دهد؟

سیپ ترانک با اتصال به سرور ویپ(pbx)، به منظور ایجاد یک راه حل برای ارائه تماس های مقرون به صرفه،کار می کند.

برخی شرکت ها،با تغییر سیستم تلفنی خود، حتی با وجود فواید بسیار زیاد تلفن های تحت شبکه، راحت نمی باشند.اگر شما هم جزو این دسته شرکت ها می باشید،تکنولوژی سیپ ترانک این امکان را برای شما فراهم آورده است تا هر دو سیستم تلفنی خود را داشته باشید.کلمه SIP مخفف کلمه ی Session Initiation Protocol به معنای پروتکل شروع جلسه می باشد و این امکان را فراهم می آورد تا تمام داده ها و ارتباطات صوتی در قالب یک بسته تک خطه، ارائه گردد.

متاسفانه، SIP به تنهایی قابلیت کارکرد ندارد.برای شروع کار نیاز به یک IP PBX به منظور استفاده و لذت بردن از ویژگی ها و توابع ویپ، نیاز می باشد.با استفاده از سیپ ترانک، می توان اتصالات ویپی را بدون از دست دادن مشتریانی که هنوز می خواهند از طریق تلفن های ثابت به ارتباطات خود ادامه دهند،به دست آورد.

به بیان فنی، کلمه ی سیپ، اشاره به یک ترکیب از داده ها و ارتباطات صوتی در یک خط دارد.به جای استفاده از هر دو شبکه های تلفنی و داده ای،می توان ازشبکه و اینترنت برای انتقال صوت و داده استفاده نمود.سیپ ترانک از PBX(سیستم سوئیچ تلفنی که شما به صورت موجود در مجموعه خود دارید) برای مسیردهی به تماس ها استفاده می کند.اما تفاوت در قیمت از تحکیم در ارتباطات می آید و بهره وری حاصل را افزایش می دهد.

به طور خلاصه، سیپ ترانک یک نوع از خطوط تلفنی همگانی را ارائه می دهد و همچنین اجازه ی برقراری ارتباط با تمام تسهیلات تکنولوژی مدرن ویپ را به شما خواهد داد.اما در همان زمان،این قابلیت را به شما می دهد تا هنوز با هرکسی که تمایل به استفاده از شبکه های تلفنی سنی را دارند،ارتباط برقرار نمایید.

ارائه دهندگان سیپ ترانک ها 2 مزیت خوبی را برای کاربران فراهم آورده اند که شامل قابلیت های بهبود یافته و بهره وری در هزینه های برنامه های تلفن های ویپ و توانایی حفظ سیستم تلفنی فعلی می باشد.

برخی از مزایای sip trunk،شامل افزایش قابلیت اطمینان ، نمایش تماس(Caller ID)،DID تماس برای هر داخلی،تماس های محلی و تماس های راه دور،E911 و دیگر چیزها می باشد.

سیپ ترانک به صورت خط 4و5 رقمی یک طرفه و خط 5 رقمی دو طرفه که 000 آخر آن اضافه شده است ارائه می گردد.

1971 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان