ویپ چیست
چگونه یک مرکز تماس هوشمند میتواند به کسب و کار شما کمک کند ؟

ویپ چیست؟

 ویپ بهتر است یا تلفن های سنتی ؟

ویپ از تکنولوژی های اینترنت و یا شبکه داخلی به جای شبکه های تلفنی سنتی برای انتقال سیگنال های صوتی استفاده می کند.به عبارت ساده تر، ویپ یک سرویس تلفنی در بستر شبکه می باشد.همچنین از ویپ به عنوان تلفن IP، تلفن اینترنتی، تلفن پهنای باندی و صوت در بستر پهنای باند می توان نام برد.

در کسب و کارهای خاص می توان با مشاوره تیم ویپی  به منظور یادگیری راه کارهای مورد نظر و توضیح راجع به گزینه های در دسترس در ویپ استفاده نمود.

ویپ همانند سیستم های تلفنی مرسوم، از نقطه نظر کاربر کار می کند.می توان تماس هایی را مستقیم از یک کامپیوتر(با استفاده از میکروفن و هدست)، از یک تلفن مخصوص ویپ و یا از یک تلفن سنتی، که به یک آداپتور مخصوص وصل می باشند برقرار نمود.تماس مورد نظر از طریق خط تلفن سنتی(با استفاده از تکنولوژی خاص)و یا با استفاده از کابل یا شبکه وایرلس به اینترنت متصل می گردد.اگر از ویپ برای صحبت کردن با دیگر کاربران ویپ استفاده گردد، دیگر نیازی به ارائه دهنده ی سرویس نیست، فقط ارائه دهنده ی سرویس اینترنت(IPS) کافی می باشد.با این حال، اگر قرار بر برقراری تماس یا دریافت آن، با افراد دیگری که دارای سرویس تلفن سنی هستند باشد، آنگاه ارائه دهنده های سرویس ویپ(سرویس های گذرگاهی و PSTN)، مورد نیاز است.

بطور کلی، سرویس ویپ نسبت به سرویس های خطوط تلفن ثابت یا تلفن های همراه، ارزان تر می باشد.نمودار زیر یک مسیر ارتباطی ممکنه را به نمایش می گذارد.کاربران ویپ با استفاده از نرم افزارهای ویپی و یا تلفن های آیپی، می توانند با افرادی که از سرویس تلفن سنتی استفاده می کنند، تماس برقرار نمایند.مجددا لازم به ذکر است که تماس با سرویس های تلفن سنتی و افرادی که فاقد سرویس ویپ می باشند،نیازمند ارائه دهنده سرویس ویپ می باشد.

 

تجهیزات ویپ

آداپتورهای مخصوصی وجود دارند که امکان استفاده از تلفن های سنتی را به منظور برقراری تماس های ویپی فراهم می آورند.تلفن های IP نیز وجود دارند که به یک مودم یا روتر متصل می گردند و امکان برقراری تماس حتی زمانی که کامپیوتر روشن نباشد را فراهم می آورند.همچنین تلفن هایی نیز وجود دارند که برای هر دو تماس های ویپی و تماس های معمول که از شبکه های تلفنی ثابت استفاده می کنند،مناسب می باشند.

آیا ویپ برای کسب وکار من مناسب است؟

چک لیست زیر را بررسی نمایید تا به کمک آن ارزیابی لازم برای درستی یا نادرستی استفاده از ویپ در کسب و کار خود را تشخیص دهید.

آیا استفاده از ویپ برای کسب و کار من مناسب است؟
در کسب و کار من به طور منظم تماس هایی با مکان هایی با فواصل طولانی برقرار می گردد.    
در کسب و کار من به طور منظم تماس های بین المللی برقرار می گردد.    
در کسب و کار من سرویس های تلفن همراه(موبایل) مورد استفاده قرار می گیرد.    
در کسب و کار من به طور منظم تماس هایی با افرادی که دارای ارتباط پهنای باندی اینترنتی (و فاصله جغرافیایی زیاد) می باشند، برقرار می گردد.    
کارمندان در کسب و کار من زیاد به مسافرت می روند.    
کسب و کار من ، بیش از یک مکان را برای اداره کردن دارد.

اگر شما با هرکدام از عبارات بالا موافق هستید، هزینه های سرویس تلفنی فعلی خود را با سرویس ویپ مقایسه نمایید، اگر تصمیم بر آن شد که در مسیر استفاده از ویپ قرار گیرید، باید از قابل اعتماد بودن سرویس شبکه خود اطمینان حاصل نمایید. در رابطه با لغو کردن کلی سرویس تلفن سنتی خود، به دقت فکر کنید.حتی اگر تصمیم بر آن شد که علاوه بر سرویس تلفن سنتی از ویپ نیز استفاده نمایید، باز هم می توانید شاهد کاهش هزینه باشید.

دی ان ان